Magazyn samonośny – wykorzystanie przestrzeni do maksimum

Od lat powierzchnia przeznaczona do składowania wyrobów oczekujących na zbycie lub transport do kontrahenta stanowi jedną z głównych barier w drodze do rozwoju przedsiębiorstw. Całe szczęście technika budowlana idzie sukcesywnie do przodu. Dzięki temu na rynku pojawiają się proste i stosunkowo tanie konstrukcje. Tej technologii przewodzi magazyn samonośny, który zdążył już zdobyć uznanie wśród klientów.
Jak wygląda konstrukcja magazynu samonośnego?
To największa zaleta tego typu budownictwa. Przy opracowywaniu planów konstrukcyjnych uwzględnia się w szczególności udźwig regałów oraz negatywne działanie warunków atmosferycznych. Przeznaczona na magazyn powierzchnia wykorzystywana jest do maksimum, ponieważ to właśnie miejsca do składowania towaru stanowią główny element strukturalny. Co ważne, firmy specjalizujące się w dostarczaniu magazynów samonośnych wykonują projekty na specjalne zamówienie. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy zautomatyzowanym zarządzaniem a obsługą wózkami widłowymi.
Tego typu rozwiązanie będzie idealne dla przedsiębiorców o ograniczonym budżecie, którzy chcą rozwijać prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo. Magazyn samonośny charakteryzuje się przede wszystkim optymalnym wykorzystaniem kubatury wnętrza. Głównymi odbiorcami są klienci z branż o wysokich kosztach składowania produktów.